Gündem

İsrail Başbakanı Netanyahu’dan ABD Başkanı Biden’a mesaj

ABD'nin İsrail'e yönelik bazı silahların sevkiyatını askıya almasının ardından İsrail Başbakanı Netanyahu, Biden'ın kendisine destek olmasını umduğunu ve anlaşmazlıkları çözebileceklerini söyledi. Netanyahu bir önceki açıklamasında ABD'ye dolaylı yanıt vermiş ve "Yalnız durmamız gerekiyorsa yalnız duracağız. Daha önce de söylediğim gibi gerekirse tırnaklarımızla mücadele edeceğiz." "ifadelerini kullanmıştı

7 Ekim’de başlayan İsrail-Hamas çatışmaları Hamas’ın ateşkes teklifini onayladığı günde İsrail’in Refah’a kara saldırısı başlatmasıyla devam ediyor.

srail’e başından beri destek veren ABD, geçtiğimiz günlerde İsrail’e yönelik bazı silahların sevkiyatını askıya aldıklarını açıkladı. ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin, İsrail’in Refah’a yönelik kapsamlı kara saldırısı kapsamında İsrail’e gönderilecek silahlarla ilgili değerlendirmede bulunduklarını ve bu süreç devam ederken bazı silahların sevkiyatını askıya aldıklarını söyledi.

“BIDEN’IN DESTEK OLMASINI UMUYORUM”

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ise, ABD Başkanı Joe Biden’ın kendisine destek olmasını umduğunu söyledi. Netanyahu, “Sıklıkla anlaştığımız konular kadar anlaşamadığımız konular da oldu. Bunları aşmayı başardık, umarım bunu yeniden yapabiliriz “dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu